top of page

Turniejowy maraton i worek medali "Ósemki" Białystok!!


Prawdziwy turniejowy maraton - tak spokojnie można nazwać miniony długi weekend w wykonaniu zawodników naszego klubu. w przeciągu 3 dni wystartowaliśmy w 3 turniejach:

-W piątek (11.11.2022) w hali Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku 10 zawodników naszego klubu wzięło udział w turnieju z okazji Święta Niepodległości. Najlepiej spisała się Natalia Kiersnowska która wygrała turniej młodziczek bez straty seta, dobre 4 miejsce powędrowało do Leny Kuźmy. Wśród chłopców Szymon Tworkowski, Maciej Justyński, Bartosz Piekutowski i Maksymilian Misijuk zajęli kolejno 2,3,4 i 5 miejsca. Po zawodach w kategoriach dziecięcych rozegrana została kategoria OPEN w której zwyciężył Kacper Perkowski w finale pokonując doświadczonego Maksmiliana Kulpę (MOKS Słoneczny Stok Białystok) 3-1.

- W sobotę (12.11.2022) w Białostockim Zespole Szkół Rolniczych gdzie swoją bazę treningową ma zaprzyjaźniony klub UKS Dojlidy odbył się turniej z okazji Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. W kategorii chłopców pierwsze 4 miejsca przypadły naszym reprezentantom (Szymon Tworkowski, Michał Szynkiewicz, Natalia Kiersnowska, Maciej Justyński), jednak tym razem szczególną uwagę chcemy zwrócić na naszych debiutantów. W turnieju po raz pierwszy w życiu wystartowło kilkoro naszych najmłodszych zawodniczek i zawodników. Było dużo stresu, pierwsze turniejowe łzy ale też dobra zabawa i pierwsze radości ze zwycięstwa bo każdy z nich wygrał przynajmniej po 1 meczu - Weronika Borsuk, Alisa Reutskaya, Oliwia, Danił, Arina Tkaczenko, Masza Ladygina Wielkie gratulacje Dzieciaki! Wszyscy byliście świetni! a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje.

- Niedziela (13.11.2022), wyjazd do Grajewa na 2 Grand Prix Województwa Podlaskiego Młodziczek i Młodzików oraz Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowało 75 zawodniczek i zawodników z całego województwa Podlaskiego z czego 25 to reprezentancji "Ósemki".

Turniej został zdominowany przez naszych zawodników nie tylko ilościowo ale również wynikowo:

- Wśród młodziczek najlepsza była Natalia Kiersnowska ponownie wygrywając rywalizację bez straty seta pewnie uzyskała awans na 2 Grand Prix Polski w Sępólnie Krajeńskim. W młodzikach najlepszy był Szymon Tworkowski który w finale pokonał Michała Szynkiewicza po dramatycznym 5-setowym boju (14-12 w decydującym secie), podium uzupełnił natomiast Maciej Justyński wygrywając w meczu o 3 miejsce z kolejnym naszym zawodnikiem Bartkiem Piekutowskim. miejsca 5-6 zajęli Adam Sokołowski i Maksymilian Misijuk.

- W kategorii juniorów najlepszy był Kacper Perkowski w finale pokonując po świetnym meczu Michała Jurczuka 3-2. 4 miejsce zajął Kamil Szczuka który niestety w meczu o 3 miejsce z Bohdanem Linskyim (Dojlidy Białystok) musiał kreczować z powodu kontuzji. Cała trójka pojedzie jednak na Grand Prix Polski Juniorów, które w grudniu odbędą się w Ostródzie. Kacper zapewnił sobie udział w turnieju głównym a Michał i Kamil zawalczą w turnieju eliminacyjnym.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie Podlaskiego Związku www.POZTS.org0x0.png
image003.jpg
bottom of page