top of page

Kacper Perkowski najlepszy w 2 Grand Prix Polski Kadetów w Zielonej Górze


W Zielonej Górze w dniach 9-11.12.2022 odbyło się 2 Grand Prix Polski Kadetów. Wśród chłopców triumfował zawodnik naszego klubu Kacper Perkowski powtarzając tym samym sukces sprzed dwóch miesięcy z Krakowa.

Droga do zwycięstwa nie była jednak usłana różami. Nowy system rozgrywek sprawia, że w turnieju trzeba zagrać dużo wymagających pojedynków z zawodnikami ze zbliżonym rankingiem. Pierwsza 24 rywalizuje między sobą w czterech 6-osobowych grupach z których do najlepszej 16 awansuje po 2 zawodników. Pozostali grają z najlepszymi z 2 kategorii o awans w turnieju barażowym. Taki los spotkał naszego Kacpra który w grupie zajął 3 miejsce wygrywając 3 pojedynki i przegrywając 2. W meczu barażowym o awans do 16 Perkowski bez większych problemów pokonał Kacpra Latochę (ULKS Moszczenica) 3-0 i awansował do niedzielnych rozgrywek.


Po rozgrywkach grupowych Kacper był wyraźnie podłamany. Pomimo dobrej gry odniósł dwie bardzo pechowe porażki. Mecz z Patrykiem Żyworonkiem przeciwnik rozpoczął od 7 zagrań na kant co wprowadziło trochę nerwów i dużą niepewność w dalszej grze. Z Aleksem Pakułą natomiast przegrał mimo prowadzenia 2-1 i 5-1 w czwartym secie. Takie porażki na pewno podcinają skrzydła. Wiedzieliśmy jednak, że Kacpra stać na to aby wygrać z każdym zawodnikiem na sali a mecze w grupie należy potraktować jak dobry trening gdyż prawdziwy turniej dopiero się zaczyna - skomentował Piotr Zdzienicki (trener Kacpra)

Paradoksalnie porażki z pierwszego dnia zawodów miały pozytywny aspekt gdyż niedzielna drabinka turniejowa ułożyła się tak, że Kacper trafił na zawodników z którymi bardzo lubi grać. Najpierw w meczu o wejście do 8 pokonał 3-1 Karola Kufla (Anders Żywiec)

Następnie dobrze mu znanego Kacpra Totona (Politechnika Rzeszów) 3-1, w półfinale nie dał żadnych szans Adamowi Smoterowi (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) również wygrywając 3-1.

W finale przyszło się zmierzyć z Mateuszem Sakowiczem (Dekorglass Działdowo). W tym meczu nasz zawodnik wszedł na swoje najwyższe obroty, grał bardzo mądrze i pewnie i zwyciężył 3-0. Dzięki wygranej Kacper umocnił się na pozycji lidera ogólnopolskiego rankingu kadetów.

W turnieju startowali również Natalia Kiersnowska, Patryk Chrzanowski i Szymon Grycuk.

Natalia zajęła 45 miejsce natomiast Patryk i Szymon odpadli w turnieju eliminacyjnym.
0x0.png
image003.jpg
bottom of page