top of page

GPW: 10 medali i 4 awanse na Grand Prix Polski!


W niedzielę (17.09.2023) w hali białostockiej SP 49 odbyły się 1 Grand Prix Województwa Podlaskiego w kategoriach: młodzik, kadet i senior. Turniej ten śmiało można nazwać udaną inauguracją nowego sezonu. Wszystkie założone przed zawodami cele zostały zrealizowane w 100 procentach! Nasz klub reprezentowało 27 zawodników z czego aż 10 udało się zdobyć medale w tym 4 złote premiowane awansem na Grand Prix Polski.

W najstarszej kategorii bez większych problemów zwyciężył nasz nowy zawodnik Kamil Zdzienicki który w całym turnieju stracił zaledwie 2 sety i tym samym wywalczył sobie awans na Grand Prix Polski. 3 miejsce zajął natomiast Kacper Perkowski który w półfinale musiał uznać wyższość Piotra Michalskiego (UKS Dojlidy).

Wśród kadetów już przed turniejem zakładaliśmy, że decydujące rozstrzygnięcia będą wewnętrzną sprawą naszych zawodników. Tak też się stało, zgarnęliśmy pierwsze 5 miejsc a tym razem najlepszy okazał się Szymon Tworkowski który w finale pokonał Adama Sokołowskiego. 3 miejsce przypadło Michałowi Szynkiewiczowi.

Trochę gorzej poszło naszym kadetkom, zarówno Gabrysia Bożyk i Zaryna Yurczyk dotarły do półfinału zawodów gdzie musiały uznać wyższość kolejno Marii Karczmarz (UKS Dojlidy) i Oldze Baranek (AZS Łomża). Szkoda szczególnie meczu Zaryny która w 5 secie prowadziła już 7-4 by ostatecznie przegrać 11 do 7. Zabrakło w końcówce trochę zimnej krwi ale trzeba też przyznać, że Olga tym razem zagrała na swoim najwyższym poziomie i należą się jej gratulacje. W meczu o 3 miejsce Zaryna po wyrównanym meczu pokonała Gabrysię 3-1.

W najmłodszej kategorii młodzików i młodziczek również faworytami byli nasi wychowankowie. Wśród dziewczynek wewnętrzny finał rozegrały żaczki Waleria Januszkiewicz i Lena Jurczuk (3-0 i 1 miejsce dla Walerii) natomiast wśród chłopców zwyciężył Marcel Konopka w finale pokonując 3-1 Gabriela Tomczaka (UKS Dojlidy) a 3 miejsce zajął Szymon Kotuk.

"Bardzo nas cieszy udana inauguracja sezonu. Przed turniejem postawiliśmy sobie cel aby uzyskać 4 awanse na Grand Prix Polski i tak też się stało. Obecnie na turnieje GPP mamy zakwalifikowanych 12 osób co jest świetnym wynikiem a przed nami jeszcze turnieje żaków i juniorów gdzie tez mamy szanse awansu. Jestem bardzo zadowolony z występu Kamila który mimo lekkiej kontuzji barku bez większych problemów wygrał w kategorii seniorów. Kamil w tym sezonie ma nam pomóc w awansie do 1 ligi i jego stabilna forma bardzo cieszy. Większość naszych zawodników grała na swoim wysokim poziomie co potwierdza, że dobrze przepracowaliśmy okres wakacyjny. Trochę martwi słabsza gra Kacpra Perkowskiego jednak na jego formę nie mieliśmy większego wpływu bo praktycznie całe wakacje spędził na obozach kadry i turniejach międzynarodowych. Widać po nim zmęczenie - popełniał dużo prostych błędów. Do najważniejszych turniejów pozostało jednak jeszcze trochę czasu i postaramy się odbudować formę." - skomentował trener Piotr Zdzienicki

Podsumowując w turnieju wystąpiło 27 zawodników naszego klubu, niektórzy grali w 2 kategoriach co łącznie dało 34 osobo-starty najwięcej z całego województwa. Medale zdobyli:

Seniorzy: 1m- Kamil Zdzienicki, 3m- Kacper Perkowski.

Kadetki: 3m- Zaryna Jurczyk,

Kadeci: 1m- Szymon Tworkowski, 2m- Adam Sokołowski, 3m- Michał Szynkiewicz.

Młodziczki: 1m- Waleria Januszkiewicz, 2m- Lena Jurczuk.

Młodzicy: 1m- Marcel Konopka, 3m- Szymon Kotuk.

pełne wyniki można znaleźć na www.pozts.org!


0x0.png
image003.jpg
bottom of page